sestdiena, 2011. gada 10. septembris

City of London

Category: City of London Race 2011
Map/area: City of London
Organiser: SLOW
Country: England
Discipline: Men's Short
Pēc vasaras pārtraukuma atgriežos orientēšanās sportā. Jauno 2011/2012. orientēšanās sezonu Anglijā uzsāku ar ļoti ekskluzīvām sacensībām pa Londonas ielām – London City Race. Starta laiks man bija ielozēts 11:33 tāpēc jau 5:00 bija jāceļas, lai ar Megabusu, kurš izskatījās ka brauks uz Āfriku nevis Londonu (pilns autobuss ar melnajiem) no Leeds dotos 4 stundu braucienā uz UK galvaspilsētu. Kamēr autobusā gulēju, tikmēr Shefieldā bija gadījusies kaut kāda aizķeršanās un Londonā ieradāmies gandrīz 11:00 bija skaidrs ka savu starta minūti esmu nokavējis. Vēl aizkavējāmies pie Barclay riteņu nomas, negribēja aparāts dot man velosipēdu, un sacensību centrā ieradāmies ar lielu nokavēšanos. Labi ka Men’s Short grupā startēja tikai ap 60 dalībnieku un bija brīvas starta minūtes, man piešķīra 12:06
Tā kā iesildījies jau biju braucienā ar riteni cauri visai centrālajai Londonai, tad pirms starta tikai mazliet pastaipījos un sajutu ka viens no kāju muskuļiem ir baigi savilkts, tātad vēl nav atguvies no Blackpool pusmaratona. Tas nozīmē ka ar pilnu jaudu šodien skrējējs nebūšu, nu nekas lēnāk skriešu mazāk kļūdīšos :) Uzmaucu startā cepuri galvā (skrēju ar kameru) paķēru karti un let’s go. Jau uz 1. kp maza sabremzēšanās, nevarēju saprast vai punkts ir lejā vai augšā (aizmirsu piebilst ka starts bija otrajā stāvā vai līmenī) 2. un 3. kp elementāri, tikai jāmauc, arī 4. kp elementārs, bet izskrienot no 3. kp uz lielās ielas saminstinājos pa kuru pusi lai skrien uz punktu, un pēkšņi vienā brīdī vairs nesapratu kur īsti atrodos (likās ka esmu jau pie 6. kp) 2 minūtes zaudētas.
Tālāk līdz pat 9. kp nekādu problēmu tik jāskrien pa šaurajām ieliņām, vienīgi skrienot uz 8. kp uzņemto tempu krietni nācās nomest, jo kājas ļoti smagas. Uz 10. kp ļoti paveicās, nemaz neieskatījos leģendās ka punkts atrodas sētas iekšpusē, tāpēc droši skrēju pa mazo ieliņu nevis iekšā parkā, pieskrienot pie sētas ieraugu ka 2 meitenes kaut ko staipās tur :) izrādās punkts ir otrā pusē, tā kā augumā esmu diezgan padevies tad veiksmīgi caur sētu aizsniedzos līdz punktam un atzīmējos. Nez kā ir šādā gadījumā, vai pienākas diskvalifikācija vai nē, jo sanāk ka esmu pārvarējis nepārvaramu sētu, kaut reāli es viņu neesmu šķērsojis (impassable wall – DO NOT CROSS) Uz 11. kp garais etaps gandrīz ideāli veikts, bet uz 12. kp bišku ir parādījies nogurums un tāpēc sekoju līdzi priekšā skrienošajam un nesekoju kartei, kas likumsakarīgi noved pie kļūdas. Apskrējis apkārt lielajai mājai esmu nesaprašanā, kur esmu... pastāvēju un izdomāju, šķita nekāda lielā kļūda nebūs, bet nonākot līdz punkta vietai, normāls izbrīns – punkts ir lejā, pirmajā līmenī, nu neko jāskrien apkārt pa trepēm. Ja būtu uzreiz etapa sākumā skatījies kartē, tad viennozīmīgi būtu skrējis pa kreiso pusi uz punktu. Varianta kļūda! Uz 13. kp neliela pauzīte, nevarot izlemt pa kuru pusi skriet. 14. un 15. kp vieglie, bet turpinājumā sāksies saldais ēdiens :)
Atzīmējoties 15. kp nekādi nevaru uzsākt skriet uz 16. kp, jo vienkārši nav saprotams kā lai piekļūst klāt tam punktam, uzreiz ir skaidrs ka viņš neatrodas lejā uz ielas, bet gan 2. vai pat 3. stāvā. Sāku pētīt etapu no otras puses, lai saprastu pa kurām kāpnēm skriet augšā un caur kuru tuneli skriet. Izdevās veiksmīgi nokļūt līdz punktam, tikai daudz zaudējot laiku domājot. Uz 17. kp tieši tāda pati problēma, paiet laiks kamēr izšķetinu tos labirintus kartē, bet šoreiz ne tik veiksmīgi, jo pareizais variants bija skriet pa labo pusi, nevis kur es tur līkumoju gar tenisa kortiem. 18. kp elementārs, bet uzsākot skriet uz 19. kp atkal skaidrs ka punkts ir kaut kur augšā, šis bija samērā vienkāršs. Nu bet 20. kp atkal mazliet jāapstājas un jāpadomā, kurš variants būtu visātrākais, nolemju neriskēt skriet pa tuneļiem virs 22. un 21. kp, bet gan skriet drošo variantu pa labo pusi, pa kurieni jau skrēju šurp uz 16. kp. Uz 21. kp galvenais pa pareizajām trepēm noskriet lejā un pēdējais 22. kp jau tikai jāmauc.
Finišā ir TĀDS gandarījums, jo šī noteikti bija viena no interesantākajām distancēm kādu jebkad esmu veicis. Pēc noskrietām divām trešdaļām no distances, kad pienskābe smadzenēs jau spēcīgi ir pazeminājusies, vēl izskriet šādus rēbusus distances beigās... tas bija fantastiski.
Pirms starta klusībā cerēju ka vajadzētu ieskriet pirmajā desmitniekā, jo gatavošanās pusmaratonam pavisam noteikti ir nākusi labumā manam skriešanas ātrumam un plus vēl tas ka visi elites džeki skrien Long distanci, vienīgi Anglijas ranga Nr.4 Mark Nixon nez kāpēc skrēja Short distanci. Diemžēl nebiju vēl pilnībā atjaunojies pēc Blackpoolas, tāpēc pusdistancē kājas jau bija nopietni piedzītas. Rezultātā ieņēmu 23. vietu no 62 dalībniekiem, kas arī ir visai teicami, bet papētot splitus jāsecina ka visai reāli varēju būt starp 10. līdz 15. vietu. 2012. gada kalendārā obligāti tiks atzīmēts datums kad jāierodas uz nākamo London City Race, iesaku ikvienam izbaudīt orientēšanos pa Londonas ielām. Un kāpēc gan Rīgā vai jebkurā citā Latvijas pilsētā nevarētu uztaisīt šādas urban sacensības ar distancēm no 5-10 km, nevis vienkāršus sprintus.

p.s. Ir pieejams arī video ar manu skrējienu, ne visai kvalitatīvs, jo šī sporta kamera nav īsti domāta skriešanai, bet mazliet no Londonas redzēt var :) baterija diemžēl izbeidzās pirms 19. kp

Nav komentāru: