sestdiena, 2013. gada 20. aprīlis

Loughborough University - Central (Loughborough)

Category: British Sprint Championships 2013
Map/area: Loughborough University - Central (Loughborough)
Organiser: LEI
Country: England
Discipline: Men Open (Final C)
Anglijas Čempionāta sprinta finālskrējiens. Trīs stundas gaidot finālu, esmu pavasara saulītē labi nosauļojies un saldējumu labi paēdis :) Pēc tik ilgas gaidīšanas, nemaz nezinu vai vēl gribas skriet. Vispirms pusdivos startēja elites veči (A fināls), bet pēc tam vienlaicīgi B un C fināli. Man viena no pirmajām starta minūtēm (14:11), jo kvalificējos kā viens no švakākajiem. Paskatījos kā finišē pirmie A finālisti un tad sāku gatavoties savam startam. Šoreiz sanāca laiks gan izstaipīties, gan uzskriet kādu intervāliņu, tā ka galīgi ''zaļš'' uz starta nestāšos. Starta koridorī pamanu ka B fināla leģendās pirmo 2 kp numuri ir tieši tādi paši kā mums C finālistiem, tātad taktika skaidra uz pirmiem 2 punktiem - kartē neskatos un maucu līdzi blakus stāvošajam B finālistam. Distance tikai 2 km īsa, tātad sagaidāms kaut kas sarežģīts, jo uzvarētāja laikam tāpat jābūt ap 12 min.
Starts, uzmetu fiksu skatienu kartei, un nu visa uzmanība puisim zilajā kreklā, esmu gatavs noturēt līdzi viņam pirmos 2 punktus. Diemžēl pirmie 2 etapiņi ir smieklīgi īsi, kas nesagādā nekādas problēmas, bet savs labums tomēr ir, jo uzsākot etapu uz 3. kp, redzu ka esmu par 1 minūti jau noķēris pirms manis startējušo konkurentu. No sākuma uzticos viņam un skrienu līdzi, piefiksējot kartē ka garš etaps, bet kaut kur etapa vidū jūtu, ka čalis sāk normāli ''peldēt''. Nu neko jāpārņem kontrole, bet ne mazākās nojausmas kur atrodos, visapkārt pilns ar mājām un sīkām gājēju takām. Esmu konkrēti pazudis, jāmēģina vismaz turēt virzienu līdz dabūšu kādu piesaisti. Tiek zaudēta aptuveni 1 minūte, līdz beidzot ''sazīmēju'' ka esmu kaut kur 13. kp rajonā. Veiksmīgi tiek atrasts 13. kp, tagad jāturpina ceļš uz 3. kp :) Studentu pilsētiņā mājas sabūvējuši tā ka visur kur skrien tur strupceļi, lai tiktu klāt punktam, jāskrien pamatīgs apkārtvariants un arī tur šķēršļi - studenti bauda jauko pavasari un tusē pa pagalmu. 4. kp vienkāršs, bet uz 5. kp atkal sanāk pat apstāties, lai ''izpīpētu'' kā labāk tikt pie punkta. Variantu tur daudz un dažādi, es izvēlos vienkāršāko un garāko. 6. kp atkal salīdzinoši vienkāršs, bet 7. 8. un 9. kp atkal aiziet māju kompleksā. Uz 8. kp mazliet sanāk samulst tuneļos, bet labi ka citi orientieristi izceļ man to punktu. Uz 10. kp ātri pa vienu no tuneļiem ārā un uz lielās ielas jāskrien ar pilnu ātrumu, arī uz 11. kp jāvelk cik iekšā, jo šie izskatās vienīgie skrienamie etapi. Uz 12. kp pieļāvu kļūdu, nezinu gan cik man tas laika izteiksmē izmaksāja, bet jau skrienot sapratu, ka labāk vajadzēja skriet pa labo pusi caur pagalmiem, jo pa manis izvēlēto variantu grūti bija uzķert pareizo sīkieliņu, nācās pat apstāties. Pie 13. kp šodien jau pabiju, tikai no pretējās puses, no šīs puses daudz sarežģītāk, atkal jāizlavierē starp strupceļiem. Patīkami redzēt kā studenti bauda pavasari, iznesuši dīvānus zaļajos pagalmos, sūc aliņus, socializējas un spēlē dažādas bumbu spēles, nez kā viņiem mēs izskatāmies. Droši vien padomā, ka skraida te visādi dīvaiņi ar kartēm rokā un traucē viņu idilli :) Uz 14. kp vēl viens etaps, kur visa uzmanība kartei, nedrīkst palaist garām nevienu detaļu. Izrādās ka pa šo vietu jau biju ''peldējis'' uz 3. kp. Distances beigas salīdzinoši vieglas, punkti izteiktās vietās un bez vairākiem variantiem. Finišu atstrādāju vēl cītīgāk kā kvalifikācijā (par sekundi uzlaboju) un finišēju ar gandarījumu.
Prieks bija ne jau par paša veikumu un varējumu, bet gan par fantastisko karti un distanci. Šādas distances ir vienkārši bauda katram orientieristam! Pats skrējiens sanāca pat lēnāks kā rīta kvalifikācija, bet tas tamdēļ ka bieži sanāca apstāties un daudzviet līkumot starp studentu pilsētiņas mājām. Tā kā skrēju bez Garmin, tad grūti novērtēt cik pazaudēju laiku uz 3. un 12. kp, bet pēc splitiem izskatās ka tās varētu būt ~ 2 minūtes. Bez šīm kļūdām būtu ieņēmis sev pieklājīgu vietu, bet šoreiz, uzrādot rezultātu 17:35 ieņēmu vien 44. vietu no 53 dalībniekiem C finālā. Varēju būt augstāk, bet mazo mērķi izpildīju - simtniekā esmu (A fināla 18 dal. + B 30 dal. + C 53 dal.) - 92. vieta no 101 dalībnieka. Rītdien vēl viena pārbaude elites distancē - Anglijas Čempionāts vidējā distancē!


Nav komentāru: